środa, 5 czerwca 2013

Polowanie na Geiko i Maiko

Oto jeden z wielu powodów dla których przyjechaliśmy do Kyoto. Dzielnica Gion. Ponad 20 „maiko”, czyli terminujących na bycie gejszami w przyszłości, krąży na niewielkim obszarze miasta. Tylko 17 gejsz, czyli artystek biorących udział w przedstawieniach. W ciągu 2 dni polowania ponad  5 godzinach wyczekiwania, dzięki pomocy przygodnie spotkanej 62 letniej fance Maiko, której mąż hobbistycznie robi zdjęcia udało nam się spotkać, namierzyć kilkanaście z nich. Jak je odróżnić najprościej? Geiko ma perukę, jest starsza. Maiko na dokładnie ułożone włosy, których nie myje przez tydzień.

Gdyby ktoś miał ochotę spędzić czas w ich towarzystwie przy kolacji to może to kosztować nawet 500,000 za 2 godziny – czyli ok. 5,000USD. Wygląda na to, że warto. Są piękne, wykształcone, dystyngowane, mają nienaganne maniery. A jeśli chodzi o turystów są pobłażliwe i pozwalają im robić zdjęcia. Gdyby jednak któryś z nich próbował do nich zagadać lub je zatrzymać mogłaby go spotkać spora nieprzyjemność.

My z zapartym tchem czekaliśmy na wyjście każdej z nich. Cierpliwość została nagrodzona. Podoba się Wam? My byliśmy zachwyceni i oczarowani.


Posted by Picasa